Tikand ja tikkimine

Tikandi võib moodustada firma logo, reklaamlause, vapi või mistahes muu kujund.
Tikkida võib nii trikotaažile, nahale, fliisile, froteele kui muudele materjalidele. Pakume tikandeid suurusega kuni 40 X 40cm. Tööks kasutame viskoos- või polüesterniiti, valida on üle paarisaja erineva värvitooni ja mitme erineva jämedusega tikkimisniidi vahel.
Õnnestunud tikandi valmistamiseks on vaja veel head kujundit (pilt, disainitud logo jne.), mille järgi valmistatakse tikkimismasina jaoks vastav tikandi programm.
Lisaks sellele kasutatakse hea tikandi saamiseks veel tugikangast (aluskangast), mis aitab tikandil oma täies ilus mõjule pääseda. Meie firmas on kasutusel erinevate omadustega tugikangaid, mille seast leiab sobiva igale materjalile ja tikandile.

Üheks tähtsamaks osaks kvaliteetse tikandi saamisel on hea ja suure resolutsiooniga kujutis või pilt, millele on võimalik koostada tikandi programm.
Hea oleks, kui kliendil oleks kujutis juba valmis vastaval failikujul: .cdr; .jpg; .ai
Kui tikand tuleb valmistootele, peaksid koos kujundiga kindlasti kaasas olema ka tikandi mõõdud ning asukoht.
Tikandi mõõdud on piiratud.Suuremasse raami mahub kujutis maksimaalsete mõõtudega 40x40 cm, kuid pole võimalik teha ka  lõpmatult väikest tikandit. Kuigi peenema nõela ja sobiva niidi kasutamisel võib saavutada hämmastavaid tulemusi, peab siiski silmas pidama, et kui soovitakse väga detailirohket ja väikest tikandit, tuleb seda enne tikkimist tingimata lihtsustada.

Tikkimine riietele ehk valmis tootele eeldab ligipääsu toote pahempoolde, sest tikkimisel kinnitatakse tikitav toode raami, kus üks raami pool asub toote pahempoolel.Kui seda ei ole võimalik teha ei saa ka selle koha peale tikkida.
Paljud riided on sisevoodriga - sellisel juhul tuleks katsuda vooder lahti arutada ja peale tikkimist uuesti kinni õmmelda. Tikitakse ka läbi voodri, kuid sellisel juhul peab arvestama võimalusega, kus vooder kisub toote kortsu.

Tikkimine mütsidele erineb tikkimisest riietele - toote kinnitamise poolest tikkimismasina külge. Mütsiraamid ja erinevad mütsid määravad ka tikandi mõõdud ja asukoha, mis tuleks enne tikkima asumist kooskõlastada.

Embleemi tikkimine - Tikitakse kangalele ja tikandi valmimisel lõigatakse kangast embleem välja. Kangas valitakse embleemil kasutatava põhivärviga sarnast värvi.